1 |
Reiner Schroder |
MII-1 |
HSG Wissenschaft Greifswald |
2:37.17 |
2 |
Bogdan Walas |
MI-1 |
Szczecin |
2:41.07 |
3 |
Rolf Krause |
MI-2 |
LOK Greifswald |
2:43.43 |
4 |
Zygmunt Zimek |
MI-3 |
Świnoujście |
2:46.22 |
5 |
Peter Eichentopf |
MIII-1 |
BSG Schiffahrt/Hafen Rostock |
2:46.44 |
6 |
Herbert Sromeyer |
MIV-1 |
BSG Einheit Grimmen |
2:47.42 |
7 |
Lutz Kunardt |
MI-4 |
Dummerstorf |
2:48.30 |
8 |
Uwe Puma |
MIV-2 |
Mikroelektronik Dresden |
2:50.13 |
9 |
Thomas Klaus |
MI-5 |
BSG Wissenschaft Greifswald |
2:51.55 |
10 |
Jorg Puschke |
MI-6 |
Lokomotiv Rostock |
2:53.31 |
11 |
Paweł Dodek |
MIV-3 |
Świnoujście |
2:54.10 |
12 |
Peter Pfaff |
MI-7 |
ASG Kuhlungsborn |
2:55.41 |
13 |
Erwin Kolschewski |
MIV-4 |
BSG Schiffahrt/Hafen Rostock |
2:55.59 |
14 |
Dieter Luwe |
MII-2 |
BSG Chemie PCK Schwedt/O. |
2:56.39 |
15 |
Erich Donmas |
MV-1 |
ASG Irollenhagen |
2:58.01 |
16 |
Ingo kleinert |
MIV-5 |
BSG KKW Greifswald |
2:58.20 |
17 |
Hans Georg Rohde |
MV-2 |
BSG Einheit Grimmen |
2:58.50 |
18 |
Arno Tetzlaf |
MV-3 |
BSG Empor Sassnitz |
3:00.31 |
19 |
Steffen Brost |
MI-8 |
ASG Bad Duben |
3:01.45 |
20 |
Andreas Stothaus |
MI-9 |
Babelsberg |
3:03.15 |
21 |
Jan Matura |
MII-3 |
Police |
3:03.51 |
22 |
Bernd Vangermain |
MI-10 |
Wolgast |
3:04.15 |
23 |
Jan Baek |
MI-11 |
SG Dynamo Flesch Berlin |
3:04.59 |
24 |
Ullrich Neumann |
MIV-6 |
Chemie PCK Schwedt |
3:05.06 |
25 |
Andreas Wetterau |
MII-4 |
ASG Peenemunde |
3:06.25 |
26 |
Dieter Kuster |
MIV-7 |
Chemie PCKSchwedt |
3:08.43 |
26 |
Werner Hirsch |
MII-5 |
Chemie PCK Schwedt |
3:08.43 |
28 |
Georg Maeth |
MV-4 |
Dummersdorf |
3:11.21 |
29 |
Eckhardt Strauch |
MII-6 |
BSG Agrochemie Rostock |
3:16.20 |
30 |
Karl Knuth |
MIV-8 |
BSG Lokomotiv Stralsund |
3:17.41 |
31 |
Andreas Thies |
MI-2 |
IHS Warnemunde/Wustrow |
3:18.08 |
32 |
Hage Hageman |
MV-5 |
BSG Einheit Grimmen |
3:19.09 |
33 |
Steffen Marcklain |
MI-13 |
Leipzig |
3:19.21 |
34 |
Wilfried Schwarz |
MII-7 |
ASG Vorwarts |
3:21.21 |
35 |
Lutz Becker |
MIII-2 |
Schiffahrt/Hafen Rostock |
3:22.32 |
36 |
Alfons Grunwald |
MV-6 |
BSG Traktor Trihsees |
3:25.10 |
37 |
Andreas Wulf |
MI-14 |
Greifswald |
3:25.50 |
38 |
Włodzimierz Rychalski |
MIV-9 |
Polska |
3:26.03 |
39 |
Steffen Volker |
MI-15 |
ASG Danholm Stralsund |
3:27.05 |
40 |
Mario Richter |
MI-16 |
Karl-Marx -Stadt |
3:27.26 |
41 |
Horst Trettin |
MVI-1 |
Garz |
3:27.33 |
42 |
Eckhard Rode |
MIII-3 |
Wolgast |
3:28.26 |
43 |
Reimund Kruger |
MIII-4 |
Chemie PCK Schwedt |
3:29.26 |
43 |
Klaus Preisendanz |
MIII-4 |
Chemie PCK Schwedt |
3:29.26 |
45 |
Stephan Kliche |
MI-17 |
Greifswald |
3:30.01 |
46 |
Stefen Walter |
MV-7 |
BSG Trakor Tribsees |
3:30.43 |
47 |
Herbert Holst |
MVI-2 |
DHS Prora |
3:32.19 |
48 |
Roman Strekowski |
MI-18 |
Szczecin |
3:33.35 |
49 |
Stefan Juckstock |
MI-19 |
Greifswald |
3:35.54 |
50 |
Wolf R. Wehnert |
MIII-6 |
BS Lokomotiv Stralsund |
3:36.09 |
51 |
Roland Migga |
MIII-7 |
ASG Zassnitz |
3:36.21 |
52 |
Thomas Schemeding |
MII-8 |
ASG Zassnitz |
3:37.06 |
53 |
Bert Prinel |
MI-20 |
BSG Traktor Tribsees |
3:38.24 |
54 |
Andreas Mindt |
MI-21 |
Greifswald |
3:38.37 |
55 |
Thomas Schulke |
MI-22 |
Greifswald |
3:38.57 |
56 |
Gustav Ziel |
MIV-10 |
Stockhausen |
3:40.06 |
56 |
Rudiger Stromeyer |
MII-9 |
BSG Einheit Grimmen |
3:40.06 |
56 |
Falko Herrmann |
MIII-8 |
BSG Lokomotiv Stralsund |
3:40.06 |
59 |
Edgar Raschauer |
MV-8 |
Schiffahrt/Hafen Stralsund |
3:41.55 |
60 |
Andreas Maisch |
MII-10 |
BSG Chemie Schonbrunn |
3:43.50 |
60 |
Frank Rainicke |
MIV-11 |
BSG Lauzig |
3:43.50 |
62 |
Horst Elsner |
MIV-12 |
Chemie PCK Schwedt |
3:43.51 |
63 |
Helmut Rinnemann |
MVI-3 |
ASGMDS Prora |
3:50.40 |
64 |
Józef Niedźwiecki |
MVI-3 |
Świnoujście |
3:52.55 |
65 |
Heinz Stock |
MIII-9 |
SG Dynamo Wolgast |
3:55.49 |
66 |
Gerd Gluckner |
MII-12 |
Chemie PCK Schwedt |
3:56.04 |
67 |
Claudia Lippert |
KI-1 |
BSG Uni Greifswald |
3:57.00 |
68 |
Frank Burghard |
MII-13 |
SG Dynamo Rostock |
3:58.01 |
69 |
Uwe Zorsew |
MIII-10 |
Pudegla |
3:58.01 |
70 |
Hartmut Kruze |
MII-14 |
Laufgruppe Reinberg |
3:58.55 |
71 |
Gerhard Pauli |
MV-9 |
BSG KKW Greifswald |
3:59.10 |
72 |
Horst Hausmann |
MIV-13 |
TSG Groditz |
4:03.35 |
73 |
Jurgen Volgenand |
MI-23 |
ASG Vorwarts K'hagen |
4:07.41 |
74 |
Helga Cornelius |
KVII-1 |
ASG Stubbenkammer |
4:08.32 |
75 |
Gudrun Berkholz |
KV-1 |
BSG Lokomotiv Rostock |
4:11.04 |
76 |
Lech Radtke |
MI-24 |
Gryfice |
4:24.55 |